Rozbudowa Pensjonatu w Szczawnie Zdroju.
Kolejnym problemem było wkomponowanie zabudowy w niewielką działkę. Od początku postawiliśmy na ścisłą współpracę z Wałbrzyską delegaturą Dolnośląskiego Urzędu Ochrony zabytków. We wczesnej koncepcyjnej fazie projektowania, przedstawiliśmy 2 warianty – jeden bardziej zachowawczy, bezpośrednio nawiązujący do sąsiednich motywów architektonicznych tzn. murze pruskim, a drugi bardziej „nowoczesny” unikający bezpośrednich odniesień historycznych. Zamiarem inwestorów było stworzenia budynków w klimacie nowoczesnej stodoły – w tym sensie pierwszy wariant wydawał się bardziej w ich guście. Natomiast konserwator zabytków zwrócił uwagę, że Szczawno zdrój pomimo iż jest niewielką miejscowością , to z uwagi na uzdrowiskowy charakter, posiada zabudowę – głównie willową – o zdecydowanie „wielkomiejskim” charakterze. Nie należy zapominać, że Szczawno Zdrój zawdzięczało w XIXW. Jako uzdrowisko protekcji jednego z najpotężniejszych rodów tej części Europy – Hohbergów zamieszkujących w pobliskim Zamku Książ – jednego z największych zamków w Europie.
W tym sensie nasza koncepcja poszła w kierunku architektury progresywnej – adekwatnej do „ducha” miejsca. Jednak koncepcja” Nowoczesna” nie do końca przypadała inwestorom do gustu. Dlatego musieliśmy znaleźć jakiś kompromis „ złoty środek” pomiędzy Naszym odczuciem miejsca, a potrzebami klientów. Również pani konserwator zainspirowała Nas do głębszego poszukania form łączących tradycję z nowoczesnością.
Tak powstał III , ostateczny wariant, który jest już w fazie projektu budowlanego. Ma on w sobie cechy „nowoczesnej” stodoły, a z drugiej wpisuje się w willowy charakter miejsca. Na parterze znajduje się restauracja, która – aby przyciągać klientów od frontu posiada efektowne szklenie za którym widoczna jest antresola i wyeksponowana nowoczesna konstrukcja drewniana z masywnego drewna klejonego BSH. Na poddaszu znajdują się 3 wygodne apartamenty, każdy z dodatkową antresola i balkonem. Z powodu ciasnej zabudowy trzeba było, rozwiązać taki problem, aby gościom zapewnić intymność w związku z niewielką odległością pomiędzy oknami. Z tego powodu okna każdego z nowych apartamentów zostały odwrócone o 10 stopni zwracając się widokiem w stronę Parku. Dodatkowo zastosowaliśmy ruchome okiennice co wszystko łącznie sprawiło, iż bryła zyskała na estetyce.
Gdyby nie to zlecenie, to nie odkrylibyśmy Szczawna Zdroju, które jest nieco przyćmione sławą pobliskiego Książa. Okazuje się, że jest to jeden z najpiękniejszych kurortów w Polsce. Z niezwykłą architekturą zdrojowa i fantastycznymi parkami. Jesteśmy szczęśliwi z tego, że w tak urokliwym miejscu powstaje Nasza bardzo wyrazista koncepcja.