Fotorelacja budowy naszego „domu z widokiem”. Oblęgorek, Kielce.

O projekcie tego niezwykłego domu pisaliśmy wtedy gdy on powstawał /aby zobaczyć cały projekt kliknij tutaj/. To dom którego całą formę ukształtował spektakularny widok na Góry Świętokrzyskie. W 2016 roku projekt uzyskał pozwolenia na budowę, która rozpoczęła się wiosną roku następnego.

Obecnie dom jest już nakryty dachem i wyłania się zarys głównej elewacji. Wbrew przyzwyczajeniom nie jest ona elewacją frontową – widoczna z ulicy. Przeciwnie jest ukryta od oczu przechodniów. To przy tej elewacji koncentrują się wszystkie pomieszczenia których główną ozdobą jest panorama widokowa: salon, kuchnia z jadalnią, sypialnia gospodarzy i pokój kąpielowy.

Szczegółowo przemyślane rozwiązania technologiczne sprawią, że forma budynku będzie w jak najmniejszym stopniu oddzielać mieszkańców od otoczenia. Masywne ramy okienne z roletami antywłamaniowymi osadzono tak aby w sufitach nie było żadnych nadproży. W ten sposób podbitka z daszków będzie niemal „wchodzić” do wnętrz.

Również konstrukcja daszku nad głównym tarasem została podwieszona w taki sposób aby widoku na panoramę nie zakłócały żadne słupy. Stąd pod drewnianą podbitką w tym miejscu przewidziano stalowy ruszt. Miejscami konstrukcja została „uwolniona” od ścian, dzięki czemu w wielu miejscach zastosowano okna narożne lub w ogóle tafle szkła wypełniające całe elewacje.

Dom z widokiem - Idziak-Sępkowscy Architekci

Publikujemy zdjęcia z przyszłego salonu dlatego że widok z niego, zapiera dech tak bardzo iż nie jest możliwe pokazanie tego na żadnej wizualizacji. Choć budowa trwa to już daje wyobrażenie o efekcie końcowym, za sprawą efektownego drewnianego stropodachu który będzie ozdobą tej części domu.

Dom z widokiem - Idziak-Sępkowscy Architekci

Dom z widokiem - Idziak-Sępkowscy Architekci