Mur pruski w Szczecinie
Przedstawiamy projekt domu drewnianego, w którym po raz kolejny sięgnęliśmy do tradycji obecnego niegdyś na Pomorzu budownictwa zwanego „murem pruskim”. Inspiracją stały się dla na XIX-wieczne zabytkowe domy, które wciąż można spotkać w Szczecinie i jego okolicach. Charakteryzują je ceglane „fahwerki” stanowiące wypełnienia szkieletowej konstrukcji drewnianej.
Dom wielopokoleniowy
Jest to kolejny nasz projekt domu, w którym forma i kształt zostały ukierunkowane przez indywidualne potrzeby inwestora. Tym razem para młodych ludzi, zapragnęła wybudować dom dla siebie oraz wydzielone mieszkania dla swoich rodziców i dziadków. Ten właśnie program przypieczętował decyzję o sięgnięciu do tradycji XIX-wiecznego pruskiego budownictwa komunalnego bowiem ona wydała nam się najbardziej adekwatna do planowanej funkcji domu wielopokoleniowego.
Dom atrialny
Obszerny program i stosunkowo mała działka sprawiły, że zdecydowaliśmy się na układ atrialny. Pozwolił on optymalnie wykorzystać miejsce, stworzyć strefę do wspólnego spędzania czasu oraz wyodrębnić intymną przestrzeń dla poszczególnych pokoleń. Cała komunikacja koncentruje się wokół kameralnego patio, otoczonego przeszklonymi korytarzami, na którym zlokalizowane są trzy odrębne wejścia do poszczególnych mieszkań. Zostało ono poprzedzone pergolą pełniącą funkcję wiaty z dodatkowymi dwoma miejscami parkingowymi. Patio to miejsce spotkań całej rodziny. Osłonięte przed spojrzeniami sąsiadów stanowi idealną przestrzeń do spędzania czasu w letnie popołudnia. Dodatkowo każde pokolenie otrzymało swój „własny” kawałek ogrodu i taras.
Dom tradycyjny
Zewnętrzna bryła właściwie w całości odzwierciedla tradycyjną estetykę dawnej pruskiej architektury. Widzimy tu urocze wykusze i ryzality z kameralnymi okienkami, dekoracyjnie wystawione okapy oraz tradycyjne podziały elewacji. Bryłę urozmaica podwieszona, drewniana galeryjka z dodatkowymi schodami inspirowana dawnym budownictwem mieszkalnym.
Dom nowoczesny
Pod tradycyjną osłoną zewnętrznej bryły kryje się nowoczesny układ funkcjonalny w pełni dostosowany do potrzeb współczesnej rodziny. Każdego kto wejdzie na patio czeka estetyczna niespodzianka. W tym miejscu bowiem tradycyjna estetyka ustąpiła współczesnym szerokim szkleniom, oprawionym w aluminiowe ramy, a tradycyjna konstrukcja drewniana uległa znacznemu uproszczeniu. Tak powstał tradycyjny dom z nowoczesnym minimalistycznym wnętrzem, który najlepiej odzwierciedla ekspresję i potrzeby naszych inwestorów