Blog - Z miłości do architektury

W zespół połączyła nas pasja i miłość do projektowania i budowania. Dzielimy ją od ponad dziesięciu lat. Nasza wspólna fascynacja architekturą pozwala na unikatowy przepływ myśli, który wykracza znacznie poza mury zwykłego biura projektowego. Dlatego wizje, które dla Państwa tworzymy są żywe - pisze je realne życie pośród idei zrodzonych we wspólnie dzielonym zamiłowaniu do przyrody, kultury i historii. W tym miejscu pragniemy podzielić się naszym wieloletnim doświadczeniem oraz opowiedzieć o tym, że każdy nasz budynek to nie tylko surowe ściany ale również zbiór naszych osobistych przeżyć i fascynacji powstałych ze wspólnej MIŁOŚCI DO ARCHITEKTURY. Zapraszamy również do śledzenia naszych poczynań na Fb Z miłości do architektury. Idziak-Sępkowscy Architekci
    Ładowanie wpisów
  • Dwór Reyów w Sieciechowicach

    „Stare wyeksponować, nowe czytelnie oddzielić” To był nasz pierwszy większy projekt uzgadniany z Małopolskim Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków. Urząd ten nie cieszył się sympatią bardziej doświadczonych, znajomych architektów. Przed prezentacją w urzędzie,…

  • Futurystyczny projekt w Zawoi.

    Najbardziej futurystyczny projekt w ostatnim czasie! Więcej o tym projekcie na http://isarchitects.eu/portfolio/dom-pod-babia-gora/ Oczywiście czekamy na jego realizację 🙂 Projekt otrzymał pozwolenie na budowę już parę miesięcy temu.

  • Architekt w podróży – Szklarska Poręba

    Architekt w podróży. Tym razem koleją na Dolny Śląsk. Przez Sudety wiodą najbardziej malownicze szlaki kolejowe w Polsce. Pierwsza stacja: Szklarska Poręba Górna, do której pociąg wspina się imponującym przewyższeniem. Sama stacja…

  • Architektury nie da się tworzyć tylko z za biurka!

    Architektury nie da się tworzyć tylko z za biurka. Nie zrozumiesz, jeśli nie weźmiesz kamienia w ręce, nie obejrzysz z każdej strony i nie znajdziesz dla niego miejsca w murze….

  • Projekt domu w Zakopanem – oczywiście z drewna!

    I stało się nieuniknione. Oto pierwszy nasz projekt w Zakopanem. Na zboczu Gubałówki – z fantastycznym widokiem na Giewont. To duża odpowiedzialność budować w takim miejscu – na którym już swoje piętno…

  • Drewno CLT – materiał XXI wieku!

    Od dawna – w zasadzie od samego początku w naszej pracowni poświęcaliśmy czas i energię na poszerzanie wiedzy z zakresu drewna oraz współczesnych możliwości drewna jako budulca. Nie tylko domów jednorodzinnych ale…

  • Projekt odbudowy – Zamek Sarny

    „Stare wyeksponować, nowe czytelnie oddzielić” Powyższy cytat przyświeca nam w pracach projektowych odbudowy budynku w kompleksie Zamku Sarny.

  • Mija czas… nasz projekt z 2009r.

    Tak się starzeje nasz dom ryglowy w Gryfinie, zaprojektowany w 2009 roku. Nawiązaliśmy tu do charakterystycznego poniemieckiego "hofu" i prostych form pierwotnej wiejskiej zabudowy, jeszcze zanim Polskę zalała plaga "nowoczesnych stodół "z…
  • Od tradycji do nowoczesności – podróże inspiracyjne.

    Architekci w podróży. I na koniec naszego subiektywnego przeglądu drewnianej architektury kłodzkiej wracamy do Pstrążnej by opowiedzieć o najbardziej rozbudowanej formie drewnianego domu wschodnio sudeckiego. Oto przykład domu wyżowego. W tym konkretnym…

  • 6. Edycja forum Holzbau w Jachrance

    Podczas tegorocznego spotkania specjalistów z branży konstrukcji drewnianych mgr inż. architeckt Marek Idziak-Sępkowski uczestniczył w konferencji jako jeden z Prelegentów. -Regionalizm ściśle wiąże się z pokrewną gałęzią moich osobistych badań jaką jest…